Akara z Porto Alegre

Opis

Akara z Porto Alegre - Cichlasoma portalegrensis. Ten gatunek wywołał sporo niejasności wokół siebie. Jedni autorzy uważają, że jest zmutowaną formą pielęgnicy Heros severus, inni natomiast twierdzą, że jest hybrydą H. saverus i Amphilophus. Można spotkać ten gatunek w różnych odcieniach, od żółtego przez różowy, czerwony do krwistoczerwonego. Na ubarwienie dorosłych wpływa między innymi dieta, czynniki genetyczne.

Rodzina

Pielęgnice.

Pochodzenie

Nieznane w naturze.

Długość

Dorasta do 12 cm.

Odżywianie

Zjada wszystkie pokarmy żywe oraz suche.

Temperatura

Toleruje zakres temperatur 23-28 C.

Warunki hodowlane

Wskazane jest duży zbiornik. Powinno się zapewnić im dużo światła. Nie ma szczególnych wymagań co do parametrów wody. Jednak powinna mieć średnią twardość i odczyn pH od neutralnego po zasadowy.

Rozmnażanie

Nie należy do najłatwiejszych do rozmnożenia. Jeśli para dobrze się dobierze to na powierzchni kamienia pojawi się ikra, której pilnuje oboje rodziców. Narybek również jest chroniony przez parę.

6 komentarzy

 1. Grrundman d1h@op.pl:

  Mam kilka tych ryb i moge się podzielić. d1h@op.pl

 2. waldek z gorzowa:

  mam pytanie czy ktoś wie gdzie można dostać akare z porto alegre ale pręgowaną bo zwykłe już mam a bardzo bym chciał tą drugą

 3. hathor:

  tfu ja o akarze z porto alegre mysle, a pisze maroni:) sory:) Ale fakt taki, że jest to mało znana pielegnica o pieknych walorach kolorystycznych. Z resztą wszystkie pielęgnice są piekne...

 4. hathor:

  goof, to jakie Ty miałeś te pielęgnice, że Ci je tycia maroni wszamała? Gdybyś miał zebre albo festae to jeszcze bym zrozumiała że mogły cos tam podjeść:)

 5. krzysztof19704@vp.pl:

  nie są duże ale jest coś co przyk€wa do nich wzrok

 6. goof:

  mi akara zjadla wszystkie pielęgnice jakie mialem!!!!!!!!

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter