Akwarystyka słodkowodna

Akwarystyka słodkowodna
Akwarium holenderskie, czyli akwarium roślinne

Akwarium holenderskie jest jednym z najczęściej spotykanych i jednocześnie jednym z najładniejszych typów akwariów. Jego główną cechą charakterystyczną jest ogromna ilość roślin. Z racji, iż jest to głównie akwarium roślinne, rybki oraz inne stworzenia odchodzą na drugi plan, a z akwarysty robi się niejako „wodny ogrodnik”.

Akwarystyka słodkowodna
Tło strukturalne do akwarium

Tła strukturalne w akwarystyce znane są już od dawna. Bardzo często przy zakładaniu akwarium, nie wiemy, co zrobić z tylną częścią. Niedoświadczeni lub niedoinformowani akwaryści pozostawiają tylną ściankę akwarium „przezroczystą”. W ten sposób, bardzo często, zamiast przepięknego widoku naszego zbiornika, widzimy rzucającą się od razu brzydką, gołą ścianę zza akwarium, lub inne, mało dekoracyjne elementy.

Akwarystyka słodkowodna
Zbrojnik Niebieski (Glonojad)

Zbrojnik Niebieski (Ancistrus temminckii/Ancistrus dolichopterus/Ancistrus multispinis). Jego naturalnym środowiskiem jest dolna oraz środkowa Amazonka. Nazwa pochodzi od niebiesko-szarej barwy, kontrastującej z białymi bądź szarymi kropkami równomiernie rozmieszczonymi na ciele. Są rybami dosyć długo żyjącymi; nawet do 10-11 lat. Często nazywany glonojadem, jeden z najbardziej rozpowszechnionych zbrojników. Dymorfizm płciowy łatwo rozpoznawalny: Samce mają kilkanaście dłuższych wąsów na pysku. Gatunek ten występuje również w odmianie albinotycznej.

Akwarystyka słodkowodna
Akwarium wiszące - ścienne... samemu

Zapraszam do zapoznania się z tekstem opisującym mój pomysł i spostrzeżenia w trakcie samodzielnej budowy szerokiego akwarium wiszącego. Tekst niniejszy stanowić ma poradę dla osób, które tak jak ja szukały tego tematu w "sieci" i nic konkretnego nie znalazły. Stwierdziłem, że pomysł mam i się do jego realizacji zabrałem. Efekt jest taki, że parę rzeczy bym zmienił, ale całość wisi już prawie 2 lata.

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter