Bocja pręgowana

Opis

Bocja pręgowana – Botia striata. Jest to jedna z najpiękniej ubarwionych bocji. Dosyć chętnie ryje w miękkim podłożu i jest łagodnie usposobiona. Gatunek ten posiada kolec boczny, który może spowodować zaplątanie w siatkę w trakcie wyławiania. Samice posiadają bardziej zaokrągloną część brzuszną, zaś samce mają bardziej smukłą sylwetkę. W wyglądzie najbardziej charakterystyczne są cienkie paski na ciele.

Rodzina

Piskorzowate.

Pochodzenie

Południowo-wschodnie Indie.

Długość

9-10 cm.

Odżywianie

Z chęcią spożywa pokarmy żywe i suche. Zjada również ślimaki, które są częstą plagą w akwarium.

Temperatura

23-27 °C.

Warunki hodowlane

Akwarium powinno być duże oraz zaopatrzone w liczne kryjówki i jamy. Należy hodować je w większej grupie osobników. Woda: ph 6,0-7,1, miękka do średnio twardej, 4-12 °n.

31 komentarzy

  1. EwaRafał:

    mamy ja super rybka idealnie dogaduje się z pozostałą obsada a w szczególności z B. Wspaniałą, B. siatkowana oraz cieciorkami (Piskorki) można powiedzieć ze tworzą stadko którym szleja po akwarium :))))

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter