Brzanka Everetta (Brzanka klown)

Opis

Brzanka Everetta (Brzanka klown) – Puntius everetti. Gatunek ten posiada złotobrązoworóżowe ubarwienie, które na stronie brzusznej przechodzi w srebrzyste. Po bokach zauważalnych jest kilka równo rozmieszczonych ciemnych plam. Płetwy są żółtawe z czerwonym odcieniem. Samce są mniej wybrzuszone od samic. Są to ryby krępe, żwawe i ławicowe. Z całą pewnością nadają się do hodowli przez początkujących akwarystów. Większość czasu spędzają w przydennej i środkowej części toni wodnej.

Rodzina

Karpiowate (Cyprinidae)

Pochodzenie

Rzeki i strumienie na Borneo, w Malezji i Singapurze.

Długość

Do 14 cm.

Odżywianie

Są to ryby wszystkożerne.

Temperatura

24-29 C.

Warunki hodowlane

Tył i boki akwarium powinny być obsadzone roślinami. Na powierzchni wody powinny zaleźć się rośliny pływające. Pamiętajmy, aby rybom zapewnić odpowiednią ilość wolnej przestrzeni do pływania. Brzanka Everetta doskonale prezentuje się na tle ciemnego podłoża. Korzenie pozyskane z torfowisk bardzo dobrze nadają się do udekorowania akwarium. Woda powinna być miękka o pH 5,5-7,1.

Rozmnażanie

Do rozmnożenia potrzebny jest duży zbiornik z gęstą roślinnością. Wychów młodych nie należy do zadań łatwych.

5 komentarzy

 1. Kamil:

  miałem 7 rodzai brzanek i bardzo ładnie się prezentowały ale polecam wszystkie brzanki po przeprowadzce planuję hodować wszystkie brzanki

 2. jabko:

  to na pewno everetti w sklepie kupilem niby everetti ale moja ma 5 paskow:)

 3. Michal:

  Okolo 3 4 zl

 4. nikola:

  ładna ta brzanka

 5. max:

  ile kosztują tak z ciekawości?

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter