Chetonik kołnierzowy – Chaetodon collare

Opis

Jest bardzo charakterystyczny, ponieważ ma brązowy kolor i siatkowy wzór na ciele. Jest polecany doświadczonym hodowcom. Żeruje na bezkręgowcach i roślinach. Z reguły jest pokojowo nastawiony do innych ryb, aczkolwiek mogą się zdarzać wyjątki. Nie jest polecany początkującym akwarystom.

Rodzina

Ustnikowate – Pomacanthidae

Pochodzenie

Żyje w wodach Oceanu Indyjskiego.

Długość

Dorasta do 150 mm długości.

Odżywianie

Preferuje skorupiaki i pokarm roślinny.

6 komentarzy

 1. Madzik:

  Na szczęście ryby te są drogie co powstrzymuje wielu "nieodpowiednich" ludzi od kupna jej. A do 15 cm do gurami dorasta a więc do większych ona nie należy.

 2. Alice k:

  To wcale nie jest duża ryba, mam dwie rybki, które są znacznie większe od niej jakieś od 30 do 50 cm, i dla ciebie 15 cm to duzo? A propos Palisii, to dziewczyna nie ma chyba ani atlasu ryb, ani rozumu. Bo gdyby myślała i umiała posługiwać się internetem to by chyba nie zadawała takich głupich pytań. Poza tym ludzie czy wy potraficie czytać? Wątpię, bo jak na przykładzie Palisii, dużo jest ludzi na świecie nie potrafiących czytać. Tu też jest atlas ryb słodkowodnych. No ale cóż, nie dbacie o czytelność tekstu.

 3. Kacha:

  Palisia nie przejmuje sie zasoleniem i słodkoscia wody. Gratuluje głupoty.

 4. Dominika:

  Śliczna rybka ale szkoda że ma tokie duże rozmiary gdyby była mniejsza to bym ją napewno kupiła cudo???

 5. Chanel:

  przecież ta rybka jest rybą słonowodną,a kirys o ile mnie pamięć nie myli jest rybą słodkowodną...

 6. Palisia:

  Mam tą˝ rybke ale chciałam sie dowiedziec czy moge tzymac ją np z kirysem lub tetrą gubikiel???? prosze o szybką odpowiedz

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter