Kabomba

Opis

Kabomba - Cabomba. Bardzo dekoracyjna, ale dość wrażliwa roślina. Szczególnie nieodporna jest na przesadzanie i osiadanie mułu i glonów na liściach. Hodować ją należy razem z spokojnymi rybami i nie wolno umieszczać blisko napowietrzacza. Najkorzystniejsza jest woda miękka o pH 5-7,2 i temperaturze 20-25C i nieco kwaśna lub obojętna. Wymaga silnego oświetlenia, należy ją jednak chronić od bezpośredniego nasłonecznienia ze względu na niebezpieczeństwo osiadania glonów. W korzystnych warunkach tworzy bardzo długie pędy i dość często zakwita. Kwiaty nadwodne, białe lub żółte. Rozmnażanie następuje przez sadzonki sporządzane z pędów wierzchołkowych i bocznych. W Polsce hodowane są dwa gatunki: •Cabomba aquqtica -występuje w Ameryce Środkowej i Południowej, wymaga temperatury w lecie 25-30C, w zimie 18-20C. zimą, na skutek słabego oświetlenia, często marnieje, a nawet ginie. •Cabomba caroliniana- występowanie jak poprzedniej, lecz bardziej na północ i południe, wymagana temperatura w lecie 18-22C , w zimie 15-18 C. rozmnaża się je w akwarium wyłącznie przez rozsady. Należy zawsze ją sadzić w grupach. Osiąga wysokość 30-80 cm.

91 komentarzy

 1. k.a.c.p.e.r.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:

  co mam zrobić bo kabomba wypada

 2. Aga:

  U mnie podgryzały ją... amano! Wyjęłam z akwarium, bo wszędzie miałam pływające kawałki.

 3. kacper :

  umnie jest tak gęsto od kabomby

 4. Bojownick:

  Moja kabomba rośnie, rośnie i rośnie - co tydzień muszę ją przycinać ^^ Zaczęłam od 5 gałązek, a obecnie (po miesiącu) jest ich około 15. Zmieniłam nawet "nazwę" zbiorniczka na Cabomba World. ;) ;)

 5. the ♦BOSS♦:

  W większości problemów z kabombą rozwiązaniem jest dobre nawożenie, bez tego ani rusz, ja się wkurzyłem i kupiłem sztuczną XD wiele ryb robi sobie "saładkę" z zielonych aqarium to trzeba poczytać o rybkach jaki mają charakter

 6. H.M.:

  U mnie rośnie jak szalona

 7. Neonex:

  ja już ją mam od 1.5tygodnia jest w 8l akwa w kotniku i nic nie rośnie nawet korzeni nie puściła czy ona ma być wsadzona w żwir czy nie???

 8. kondzioxd heheh:

  a ja mam jednom z2 tygodnie i pupilem dzis 10 sztuk i ładnie wyglada mam 120 l i 40% to rośliny ale nie tylko kabomba aszkoda ,polecam tez rośliny'; żabienica,moczrka,orezchowiec,wywłucznik. nq

 9. dzerom:

  Nie dopuszczać do zaglonienia rośliny bo się dusi,woda kryształ 25-26 stopni wystarczy,zdala od filtra .Moje mają do metra długości akwa240l.

 10. Pigwa:

  A u mnie nie rośnie Ph właściwe światła pod dostatkiem rośnie w 2 kępkach po 4 i 5 gałązek i po miesiącu pada :( co robić ?:(

 11. jakoś tam:

  czy mogą tak rosnąć? proszę o szybką odpowiedź

 12. Asiczek:

  Tomiq, ja trzymam w 28 stopniach, i się trzyma i rośnie ślicznie.. mam ją od 3 tygodni:)

 13. JAKOŚ TAM:

  ja mam cztery pędy poosadzane po całym akwarium

 14. maco:

  Nie mogę sobi z nimi poradzić rośnie strasznie szybko.

 15. anetru:

  u mnie rośnie jak wściekla

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter