Lwia Główka (Ranchu)

Opis

Lwia Główka (Ranchu) – Carassius auratus. Gatunek ten posiada ciało jajowate i skrócone. Na głowie widoczna jest narośl przypominająca malinę, zaś płetwa ogonowa jest sztywno wzniesiona. W Japonii uważana jest za najpiękniejszą pośród wszystkich złotych rybek.

Rodzina

Karpiowate (Cyprinidae)

Pochodzenie

Forma hodowlana

Długość

Zróżnicowana, ale zazwyczaj około 18 cm.

Odżywianie

Jest gatunkiem wszystkożernym, ale najlepiej podawać pokarmy specjalnie przeznaczone dla złotych rybek (welonów) lub pokarm żywy.

Temperatura

W okresie letnim 20-26 C, zaś w zimie 15-18 C.

Warunki hodowlane

Poleca się hodowlę w akwariach pokojowych. Nie nadaje się do hodowli w oczku wodnym z powodu niezbyt zgrabnego sposobu pływania. Woda powinna być miękka do twardej (6-18n) o pH ok. 7,0.

26 komentarzy

 1. arek d.:

  gzie w okolicach bydgoszczy i po ile można ją kupić.

 2. pepe xdd:

  zajebista ta rybka :D tylko mam pytania :D mam akwa 450 w nim 4 skalary 4 paletki dyskowcow i jednego ducha amazońskiego , czy jeżeli pisze że rybka preferuje pokarmy żywe to zje mi małe paletki ;o ? sorry za głupie pytanie ale nie chce pisać to najgorsza rybka na świecie jak nie wiem głupiej rzeczy o niej :D

 3. Raf:

  W Białymstoku w galerii alfa kupicie je bez problemu. Bardzo fajna ryba. Reaguje na ludzi za szybą i podpływa do powierzchni do ręki. Bardzo dużo je.

 4. Angelika:

  Od kilku dni niepokoi mnie że moja lwia główka ma opuszczone płetwy i odpadają jej łuski , zrobiła się garbata i wszystkie rybki w akwarium ją podskubują . Mocno opada i jest słaba i za jakieś kilka godzin wydaje mi się że zdechnie . A taj wogule może ktoś mógłby mi podpowiedzieć co to może być i czy inne rybki nie zdechną .

 5. MatixD:

  Piękna rybka ;D

 6. akwar!st!k:

  CZY TO TAKI WELON??????????????????

 7. A:

  BLE TA RYBA (ZA PRZEPROSZENIEM)!!!!!!!

 8. kora144:

  Udało się komuś kupić Lwią główkę albo inny ciekawy gatunek jak np: Pyzatek? Jeśli tak to gdzie? Hoduję złote rybki i chciałabym sprawić sobie jakiś ''niezwykły gatunek''. A w mojej miejscowości takich mało :( Proszę pilnie o odpowiedzi.

 9. domi23:

  są wspaniałe! marzę o takiej

 10. Michał:

  Może jest : dziwna,śmieszna i dla niektórych brzydka,ale mi sie podoba.Gdzie i za ile można ją kupić?

 11. hhgsadgsag:

  Miałem w 36l- masakra... Nie miał gdzie pływać

 12. mamut:

  60 litrów to nie akwarium dla welonów 112 litrów jest minimalnym litrażem

 13. ola:

  Mam pytanie czy może być razem z welonem i teleskopem w akwarium 60l?

 14. ola:

  Mam pytanie czy może być razem z welonem i teleskopem w akwarium 60l?

 15. czy kule są złe?:

  przecież to nie wina ryb czemu się ich tak czepiacie skoro są dziwne to powinno się im współczuć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter