Pistia rozetkowa

Opis

Pistia rozetkowa - Pistia stratiotes. Jej zamszowe i szarozielone liście ułożone są w rozety przypominające wyglądem miseczki. Dorastają do około 10 cm długości. Korzenie są gęste, pierzaste, białawe do niebieskawych. Osiągają aż do 30 cm. Jest dużą rośliną pływającą, a jej kwiaty są niepozorne i ukryte pomiędzy liśćmi. Występuje w tropikalnych i subtropikalnych obszarach całego świata. Pożądane parametry wody: twardość 3-6 dH, pH 6,5-7, natomiast temperatura nie powinna spadać poniżej 22 C. Wymaga jasnego oświetlenia. Jest dosyć trudny do hodowli w sztucznym oświetleniu. Wyśmienicie nadaje się do zacieniania zbiornika oraz jako miejsce składania ikry i schronienie narybku. W odpowiednich warunkach może pokryć powierzchnię akwarium dziesiątkami drobnych roślinek. Duże rośliny często giną w wyniku infekcji bakterii lub grzybów. Ulegają także poparzeniom pod wpływem lamp. Skroplona woda spadająca z szyby pokrywowej szkodzi i niszczy rośliny. Rozmnażanie poprzez oddzielanie kłączy z osobnikami potomnymi, które rosną licznie w dobrych warunkach.

26 komentarzy

 1. Mily:

  chętnie sprzedam za grosze tom roslinke jesli ktoś chętny to moje GG10309123 mam też inne roślinki i rybki

 2. gupik:

  SILVIA ja chętnie odkupie bo u mnie w zoologicznym nie ma roślin

 3. Marcel:

  SILVIA,jeżeli to nie problem to prosze o kontakt,to moje gg 6293548, pozdrawiam...

 4. Aga:

  Świetna przy świeżym zbiorniku - obniża NO2 i NO3 . Mam ją w połaczniu z Limnobium

 5. krystian:

  SILVIA chetnie odkupie od ciebie roslinki

 6. SILVIA:

  ROŚLINKA ZABIERA BARDZO DUŻO ŚWIATŁA W AKWA U MNIE ROŚNIE JAK SZALONA CO MIESIĄC ODŁAWIAM PONAD LITR BO SIE NIE MIEŚCI CHĘTNYM ODSTĄPIĘ ZA DARMO!!!

 7. anusiak:

  wygląda jak sałata ;)

 8. xenaa:

  Najwazniejsze w uprawie tej rosliny są: swiatło jak najwiecej i czas oswietlenia 10+-14godzin,przestrzen miedzy szyba i woda minimum 10cm oraz ukosnie ustawiona szyba nakrywowa zero spadajacych kropli na nia bo odchoruje,i regularne nawozenie,i odrobina cierpliwosci a zarosnie powierzchnie akwarium wmig.Polecam

 9. adrian:

  drogi kate masz gżałkę jeśli tak to przyczyną że liście zbronzowiały

 10. dodo:

  piękna, ale trudna w hodowli roślinka

 11. Kate:

  Fajna jest ta roślinka, miałam ją, lae liście zaczęły mi brązowieć

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter