Śpioszka pomarańczowa

Opis

Śpioszka pomarańczowa – Hypseleotris compressa. Łatwo się przystosowuje się do warunków panujących w akwarium, ponieważ toleruje zarówno wodę słodką, jak i słoną. Jest jednym z łatwiejszych gatunków z rodziny eleotrowatych do hodowli i jest polecany nawet początkującym akwarystom.

Rodzina

Eleotrowate.

Pochodzenie

Żyje w wodach Australii i Papuy-Nowej Gwinei.

Długość

Dorasta nawet do 12 cm, ale zazwyczaj jednak mniejsze.

Odżywianie

Preferuje pokarm żywy, ponieważ jest gatunkiem mięsożernym, ale można mu podawać również pokarm mrożony.

Temperatura

Gatunek ten toleruje szeroki zakres temperatur od 13 do 26 C.

Warunki hodowlane

Należy jej zapewnić obszerne akwarium. Toleruje stopniową zmianę wody słonawej na słodką, dlatego może być hodowana z innymi gatunkami o podobnych wymaganiach. Akwarium powinno być obsadzone roślinami, ale również posiadać wolną przestrzeń do pływania. Na dnie powinny się znaleźć płaskie gładkie kamienie. Najlepsza woda to umiarkowanie twarda z dodatkiem soli (około 1 łyżeczki na 4,5-5 litrów) o odczynie pH neutralnym lub lekko zasadowym.

Rozmnażanie

Po złożeniu na płaskim kamieniu ikry samiec chroni ją. Po około 1 dniu wykluwają się młode. Narybkowi należy podawać najdrobniejszy pokarm.

0 komentarzy

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter