Ustnik cesarski - Pomacanthus imperator

Opis

Jest fantazyjnie ubarwionym gatunkiem, który przy stworzeniu mu odpowiednio dużego akwarium będzie on wspaniałym okazem. Zaleca się trzymanie pojedynczych osobników w akwarium, ponieważ przy ograniczonej przestrzeni w zbiorniku może dojść do zachowań agresywnych wobec innych przedstawicieli gatunku. W naturalnym środowisku pływa pojedynczo lub parami. Tak jak u pozostałych ustnikowatych, młode osobniki P. imperator są zupełnie inaczej ubarwione niż dorosłe osobniki. Znakiem rozpoznawczym u młodych rybek tego gatunku jest okrągły biały krążek przy płetwie ogonowej. Należy pamiętać, że przysmakiem ustnika cesarskiego są gąbki i korale miękkie.

Rodzina

Ustnikowate – Pomacanthidae

Pochodzenie

Jest gatunkiem masowo występującym w wodach od Morza Czerwonego poprzez cały Indopacyfik.

Długość

Dorasta do 400 mm długości.

Odżywianie

Podaje się mrożony kryl lub mysis. Należy również umieścić w akwarium ,,żywe skałki”, na których zawsze znajdą coś co lubią do zjedzenia, dzięki czemu łatwiej będą przechodzić okres aklimatyzacji.

2 komentarzy

  1. Karola:

    Powyżej 500l.

  2. jjj.kkk:

    ile litrów na jedną taką rybkę?

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter