Zebrasoma desjardinii

Opis

Jest gatunkiem bardzo podobnym do Z. xanthurum, aczkolwiek ma większą płetwę grzbietową. Jej ciało jest barwy brązowej. Pionowe pasy skierowane ku podbrzuszu, dołem przechodzą w kropkowane linie. Głowa przedstawicieli tego gatunku jest cała pokryta perłowymi kropeczkami. Na obrzeżu płetwy ogonowej biegnie pionowo cienki, jasny pasek. W zbiorniku powinno się je trzymać pojedynczo lub w parach.

Rodzina

Pokolcowate – Acanthuridae

Pochodzenie

Szeroko rozpowszechniona w Morzu Arabskim i Czerwonym.

Długość

Dorastają do 400 mm.

Odżywianie

Należy im podawać mrożony kryl i mysis oraz na zmianę suchą karmę z zawartością alg. Jej dietę można urozmaicić sparzonymi liśćmi sałaty.

Warunki hodowlane

Preferuję wodę o temperaturze 24-28ºC oraz zasoleniu 1,025 g/ml.

4 komentarzy

 1. Rybka20:

  Ryby słonowodne są takie piękne...

 2. Madziusia123:

  anonim: Po to samo po co dla ryb słodkowodnych. Po prostu ludziom podobają się te egzotyczne ryby i musza dostosowac się do ich wymagań. Nie każdemu odpowiadają tylko rybki słodkowodne i po jakimś czasie chcą przejśc na "dalszy etap"

 3. WOjtek:

  Polecam tą rybkę, nawet w mniejszym zbiorniku (180-300L) spokojnie można ją mieć. Bardzo łagodna, wycina w pień glony wszelkiej maści, zwłaszcza z koralowców, co jest atutem niebywałym. Przepiękne kolory!

 4. anonim:

  poco komu akwarium słone tylko do szpanerów

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter