Zwartka aponogetonolistna

Opis

Zwartka aponogetonolistna - Cryptocoryne aponogetifolia. Ten szybko rosnący gatunek najlepiej nadaje się do dużych akwariów. Do małych zbiorników (wysokość do 40 cm) poleca się natomiast inne gatunki - C. usteriana oraz C. hudoroi. Ojczyzną są Filipiny. Osiąga wielkość do 50-100 cm. Powinno się sadzić ją na tyle akwarium. Rośnie dobrze przy standardowej ilości światła, w średnio twardej lub twardej wodzie o pH 7-8 i temperaturze 20-28°C. Rozmnażanie przez oddzielanie ukorzenionych rozłogów. Uroda tej zwartki w pełni ujawnia się dopiero wtedy, gdy zapewnimy jej dużo miejsca, a zbiornik jest na tyle wysoki, że liście nie muszą się zwieszać.

9 komentarzy

 1. Balmi:

  a ja chciałbym ją mieć ale jakos nie moge spotkac nawet na allegro jej nie widze moze ktos jest na tyle dobry i wyśle zaszczepke:)

 2. Asia:

  Podłożem może być drobny żwirek. Glony im nie przeszkadzają,mam ja od dwóch lat i rosna na niej glony. To dla niej nie problem

 3. hubert:

  tez mam jest super

 4. Kasia:

  jakie powinno być podłoże do tej roślinki ?proszę o odpowiedz

 5. pepe:

  trzeba uważać z glonami bardzo łatwo rozwijają się na jej liściach

 6. żanka:

  jest to bardzo piękna roślina ale nie zawsze łatwo ją utrzymać

 7. Asia:

  Ja tez ja mam rośnie w szalonym tempie

 8. MAREK :D:

  Mam tą roślinkę jest bardzo ładna.

 9. Julia 8 lat:

  ładne

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter