Chrzan wodny

Opis

Chrzan wodny - Armoracia aquatica (Rorippa aquatica). Gatunek ten jest w formie rozety o dosyć kruchych i zanurzonych liściach. Kształt liści może być eliptyczny do wielokrotnie podzielonych. Roślina tworzy białe kwiaty, które zazwyczaj produkują martwe nasiona. Liście ponad powierzchnią są nierozczłonkowane i mniej delikatne. Jest rośliną stosunkowo łatwo adoptującą się, odpowiednia do obsadzania frontowych partii akwarium. Nadaje się również do zbiorników o bardziej umiarkowanej temperaturze. Temperatura powinna mieścić się w przedziale 18-25 C. Oświetlenie powinno być raczej jasne, a za podłoże nadaje się zwykły wypłukany żwir. Chrzan wodny dobrze znosi szerokie zakresy pH i stopnia twardości. Gatunek ten pochodzi z wschodniej części Ameryki Północnej. Rozmnażać możemy poprzez liście pobrane z dolnej części rośliny, przez rozmnóżki oraz odcięte pędy rosnące na powierzchni. Rośliny zanurzone mogą dorastać do około 8-9 cm, natomiast łodygi z kwiatostanami do około 20-30 cm. Jest rośliną stosunkowo łatwą w hodowli.

10 komentarzy

 1. wiktoria:

  szkoda że nie ma go w restauracjach przecież akwaria są w restauracjach

 2. adamon:

  Bo nikt nie dodał;p

 3. piotr:

  dlaczego nie ma zdjęcia?

 4. anka:

  bardzo ładna roślinka czy mogła bym od kogoś kupić bo u mnie w sklepie takiej nie ma

 5. xD LoL:

  ja mam taką ze stawu

 6. DoctorX:

  posiadam takie rośliny,ale jeszcze mi nie zakwitły,są bardzo kruche,cięzko będzie wysłać i nie połamac przy pakowaniu itp.

 7. sławuś z chuty żelaza:

  bardzo ładny gdzie takiego kupić??????????

 8. paulina:

  piękna roślinka musze mieć ją w swoim akwarium

 9. iza:

  fajny

 10. kamil:

  bardzo ładna roślina

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter