Zakładanie oczka wodnego

Zakładanie oczka wodnego
Rodzaje i budowa oczek wodnych

Jednym z najważniejszych pytań na jakie musi sobie odpowiedzieć każdy przyszły posiadacz zbiornika wodnego to jaki jego typ wybrać. Oczywiście ten wybór jest ściśle powiązany z możliwościami finansowymi oraz ilością posiadanego miejsca w ogrodzie. Najlepsze są zbiorniki naturalne, jednakże nie wszędzie mogą powstać. Najczęściej budowane są zbiorniki foliowe, betonowe, murowane, z kręgów betonowych, z gliny, z papy, iłu lub gotowe zbiorniki plastikowe.

Zakładanie oczka wodnego
Położenie, kształt i wielkość oczka wodnego

Zbiornik wodny w ogrodzie sprawia, że staje się on o wiele bardziej atrakcyjny. Oczko wodne pozytywnie wpływa na mikroklimat, uspokaja oraz pozwala na obserwację procesów zachodzących w naturze. Przemyślane zaplanowanie wielkości, położenia i rodzaju zbiornika umożliwia uniknięcia większych problemów w przyszłości. Przeniesienie tradycyjnie zbudowanego zbiornika nie jest możliwe. Najlepiej jest umieścić oczko wodne lub staw w części rekreacyjnej lub kwiatowej.

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter