Zakładanie akwarium

Zakładanie akwarium
Jak wybrać i wprowadzić ryby do akwarium?

Świeżo założone akwarium wymaga pewnego czasu do ustabilizowania się. Czas ten jest potrzebny aby w filtrze wytworzyły się bakterie oraz mikroorganizmy które oczyszczają wodę. Rośliny również wymagają pewnego czasu żeby się przyjąć i zaaklimatyzować w nowym miejscu. Może to potrwać nawet kilka tygodni. W tym czasie należy wprowadzać ryby stopniowo. Na początku najlepiej wprowadzić połowę planowanej ilość ryb dopuszczając co kilka dni po kilka sztuk.

Zakładanie akwarium
Etapy zakładania akwarium słodkowodnego

Przed założeniem akwarium należy skompletować niezbędny sprzęt. Poniżej przedstawiam podstawową listę zakupów niezbędną do założenia akwarium. 1.Stabilny mebel na którym stanie akwarium (1 litr wody = 1 kg) 2.Akwarium. 3.Materiał amortyzujący jako podkład pod akwarium (np : płyta styropianowa)

Zakładanie akwarium
Zakładanie akwarium

W poniższym artykule postaram się przybliżyć najważniejsze sprawy związane z zakładaniem akwarium przez początkujących akwarystów. Wiele osób rozpoczynających swoją przygodę z akwarystyką popełnia wiele błędów, które skutkują padnięciem ryb. Powoduje to zniechęcenie u początkującego akwarysty. Postaram się przybliżyć najważniejsze zagadnienia związane z pierwszymi krokami w pięknym hobby, jakim jest posiadanie akwarium w naszym domu.

Zakładanie akwarium
Akwarium wiszące - ścienne... samemu

Zapraszam do zapoznania się z tekstem opisującym mój pomysł i spostrzeżenia w trakcie samodzielnej budowy szerokiego akwarium wiszącego. Tekst niniejszy stanowić ma poradę dla osób, które tak jak ja szukały tego tematu w "sieci" i nic konkretnego nie znalazły. Stwierdziłem, że pomysł mam i się do jego realizacji zabrałem. Efekt jest taki, że parę rzeczy bym zmienił, ale całość wisi już prawie 2 lata.

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter