Pompy i fontanny

Pompy i fontanny
Oczko wodne - pompy

Celem działania pomp wodnych jest wprawianie wody w ruch oraz przenoszenie jej na wyższy poziom. W sprzedaży dostępnych jest ich wiele rodzajów do różnorodnego zastosowania. Pompa elektryczna jest stosowana do przetłaczania wody z jednego stawu do drugiego, do fontann oraz do dostarczania wody do górnej części wodospadu.

Pompy i fontanny
Fontanny ogrodowe w oczkach wodnych i stawach

Fontanna w oczku wodnym i stawie to jeden z atrakcyjniejszych elementów każdego ogrodu, który ponadto wytwarza miłe tło akustyczne. Woda dzieli się na różne strumienie w zależności od budowy dysz. Następnie spada w rzędach kropel. Fontanna wygląda szczególnie finezyjnie w połączeniu ze światłem. Jeszcze w stosunkowo bliskiej przeszłości trudno było zdobyć pompę wodną - były one drogie i duże. Obecnie możemy zakupić relatywnie tanie i proste w instalacji zanurzeniowe pompy elektryczne. Estetyka i moc fontanny zależą od naszych możliwości finansowych. Fontanna poprawia natlenienie wody, co ma szczególne znaczenie przy hodowli ryb w upalne dni.

Pompy i fontanny
Kaskady do oczka wodnego

Oczko wodne jest wspaniałym elementem niejednego ogrodu. Jednak wiele osób szuka sposobu, jak jeszcze bardziej uatrakcyjnić ten element wystroju. Jednym z najciekawszych sposobów, jakie mamy do wyboru w tym celu, jest pobudowanie specjalnych kaskad. Są to schodkowo ułożone półki, po których począwszy od najwyższej, poprzez pośrednie, a kończąc w naszym oczku, płynie cały czas woda.

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter