Rośliny do oczka wodnego

Rośliny do oczka wodnego
Oczko wodne – rośliny strefy bagiennej i nadbrzeżnej

Rośliny do oczka wodnego możemy podzielić na kilka głównych grup. Podział ten powstał ze względu na miejsce ich występowania w stawie. Sadząc rośliny musimy wziąć pod uwagę ich preferencje do życia w danej strefie. Strefa bagienna jest to strefa przejściowa pomiędzy wodą, a lądem. Rośliny rosnące w tej części bujnie rozwijają się w naprawdę mokrej ziemi. Rosną na brzegach, a więc pomagają wkomponować oczko w ogólny wygląd ogrodu. Ponadto są doskonałym schronieniem dla żab i innych zwierząt. Sadząc rośliny nie należy wybierać gatunków zbyt wrażliwych. W naturze poziom wody również często obniża się, a rośliny prawie na to nie reagują. Strefa ta powinna być dostatecznie szeroka.

Rośliny do oczka wodnego
Grzybienie - Lilie wodne

Grzybienie (Lilie wodne) są to niewątpliwie jedne z najpiękniejszych roślin wodnych. Główną ich ozdobą są majestatyczne kwiaty, które unoszą się na wodzie. Kwiaty pojawiają się w maju i w zależności od odmiany mogą kwitnąć aż do jesieni. Średnica kwiatów wacha się kilku do kilkudziesięciu centymetrów. Kwiaty osadzone są na mocnych łodygach. Rośliny te posiadają całą gamę kwiatowych kolorów. Kolejne formy różnią się nie tylko kolorami, ale również formą.

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter