Gramma królewska – Gramma loreto

Opis

Jest przepięknie ubarwionym gatunkiem, który zamieszkuje ukryte jaskinie. Ma raczej nieśmiały sposób pobierania karmy. Jest rybą agresywną w stosunku do przedstawicieli swojego gatunku, dlatego też nie należy jej łączyć również z innymi wojowniczymi gatunkami.

Rodzina

Strzępielowate – Serranidae

Pochodzenie

Zamieszkuje wody zachodniego Atlantyku.

Długość

Dorasta do 130 mm.

Odżywianie

Zjada chętnie drobno posiekane mięso i słonaczka.

28 komentarzy

 1. amphiprion:

  alice k może nawet mówić prawdę 1000l widziałem dzisiaj w sklepię ale ja postanowiłem takie założyć

 2. jjj.kkk:

  alice k uwierzę ci jak wstawisz adres fotki swojego akwarium

 3. jjj.kkk:

  masz absolutną rację

 4. SamToNazwij:

  Prawda jest taka ze Alice K nie ma nawet morskiego ,pewnie ma slodkowodne 60l a na forum pisze o morskim 1000litrow ,nie znajac podstaw morszczyzny ,co do Alice K to przezabawne ze razem z koralowcami ma KILKA ukwialow :D ,wiesz jak wygladaly by koralowce w akwarium porosnietym ukwialami ?:) Chyba sama tego sobie nie potrafisz wyobrazic a akwaria 1000l widujesz tylko na zdjęciach Pozdro

 5. Leach:

  Nie, nie chodzi tu o zazdrość. Ciesze się ze ma wspaniale warunki. Ale w każdym komentarzu jest coś w tym stylu "Nie wiecie jak pięknie wygląda w moim 1000l akwarium" "mam nadzieje ze jest szczęśliwa w moim 1000l akwarium". A z uśmieszkiem chodzi o to ze jestem pokojowo nastawiona i nie wykłócam się. ;)

 6. kevin jonas:

  2 cud świata

 7. PRZYJACIÓŁKA ALICE K ( PAULINA ):

  Leachu, po prostu jej zazdrościsz. Pełno jest zazdrości n świecie. Znam ją i jej akwarium jest po prostu piękne. Tym bardziej, że nie możesz sobie takiego akwarium wyobrazić. Ale wspaniałomyślna ja pomogę tobie to akwarium zilustrować. Lśni, ma pełno raf, ukwiałów i koralowców, a takze rybek. I z mojego opisu nie możesz napisać, że nie jest idealne. Nie rozumiem, daczego wstawiłeś ten uśmiech. O co z nim łazi?

 8. Leach:

  Alice k: Nie musisz się chwalić swoim akwarium. Prawie przy każdej rybie, którą komentujesz wspominasz jakie to masz akwarium. ;)

 9. Alice k:

  ona jest cudna i kto pomyślał, ze można ją jeść, a poza tym ma piękne kolory, chciałabym taką mieć w moim 1000 litrowym akwarium

 10. def:

  ile kosztuje

 11. Madziusia123:

  michelin pirella: Człowiek robi z siebie idiote i myśli że jest śmieszny. xD

 12. michelin pirella:

  jadłam ją w oleju jest pyszna z cebulką i pomidorkami ze śmietaną

 13. sulborski:

  jest piękna, prawie tak jak ja:)

 14. .......:

  Ladne kolorki:)

 15. Magda:

  Ja mam te rybki są prześliczne mam 2 samiczki i 2 samce

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter