Jaszczurzec pochylony

Opis

Jaszczurzec pochylony - Saururus cernuus. We wschodniej części Ameryki Północnej rośnie jako roślina błotna. Szczególnie atrakcyjni się prezentuje na tle roślin czerwono-listnych lub posadzona tarasowo, tak by tworzyła alejkę. Osiąga wysokość 15-30 cm. Najlepiej wygląda posadzona w strefie środkowej po bokach akwarium. Ilość dostępnego światła wpływa na wzrost rośliny. Dzięki dużej ilości światła nie rośnie tak bujnie. Woda w akwarium powinna być miękka lub średnio twarda o pH 6-8 i temperaturze od 18 do 25 C. Przez podział kłączy lub sadzonek pędowych można rozmnożyć tę roślinę.

3 komentarzy

  1. ORBI:

    Poprostu masz za tużo azotanów, które wydobywają się z rybich odchodow. Przez trzy dni wymieniaj 20% wody,codziennie.Potem co tydzień wymieniaj 20% wody. Po pewnym czasie glony powinny zniknąć, mialem to samo i ta metoda pomogła. mam akwa 80l i po wymianie wody glony już nie obrastały roślin, kamieni i korzeni.

  2. Pantofelek:):

    To wyzuc ja na smietnik to wtedy nie beda na niej rosly glony!!!

  3. veise heill:

    mam taką ale są na niej glony czemu? co mam zrobić aby glony na niej nie rosły?

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter