Krynia rzemieniolistna

Opis

Krynia rzemieniolistna - Crinum calamistratum. Jest roślina cebulową o długich, falistych i wąskich liściach. Będzie najlepiej wyglądać w wysokim akwarium. Kraj ojczysty to Kamerun. Może rosnąć nawet do 100 cm. Najlepszą strefą sadzenia jest część środkowa akwarium. Powinno się ją sadzić pojedynczo. Jeśli zapewnimy jej standardowe oświetlenie i stanowisko przy wylocie powietrza z filtra to odwdzięczy nam się odpowiednim rozwojem. Woda powinna być miękka lub średnio twarda o pH 6-7,5 i temperaturze 22-28 C wzbogaconej o CO2. Można ją rozmnożyć z wytworzonych cebul potomnych. Należy pamiętać by pokrywać je podłożem tylko do wysokości 2/3.

12 komentarzy

 1. Krystyna1847:

  Mam tę Krynię od pół roku i bardzo ładnie mi się rozrosła. Dziwi mnie tylko jej cebulka. wiem, że na niej wyrastają młode a u mnie cebulka zupełnie zanika a na niej pojawiają się następne grube pędy korzeni coraz wyżej. Czy ktoś ma taki przypadek? Dlaczego tak się dzieje? Proszę kogoś o odpowiedź.

 2. ramirezka:

  Mam Krynię już jakiś czas, jest przy filtrze i nie mam z nią żadnych problemów...bez CO2, rośnie ładnie i naprawdę ,,cieszy oko,, ;)

 3. Tomek:

  Miałem tę roślinę. Wbrew pozorom nie jest łatwa w hodowli. To wabik na glony. Mając całe akwarium wolne od glonów, właśnie na niej tylko się gromadziły. Niełatwo też ją rozmnożyć, bo, choć urosła ładnie w korzeń, to żadnej cebulki się nie dochowałem. Ponadto, koszmar jeśli chodzi o sadzenie- przy najmniejszym potrąceniu potrafiła wyleźć z podłoża (w końcu ją obciążyłem). Fakt, ładnie wygląda na zdjęciu, w sklepie też, ale rzeczywistość może się okazać zupełnie inna, a cena koło 30 zł/szt. powinna zastanowić potencjalnego nabywcę, czy naprawdę warto?

 4. cekace:

  polecam giełdę akwarystyczną w Krakowie na ul. Balickiej. we wtorki 14-18. kupiłem ją za 15 zł(trochę obgryzioną przez ślimaki) zamiast 25zł w stanie bardzo dobrym.

 5. Aśka:

  Gdzie można ją kupić taniej?

 6. mdomek:

  ostatnio zaczęła słabo rosnąć jest przy wlocie wody z filtra zew. i przy kamieniu napowietrzającym mam w akwa 25-26C, 5 skalarów, 2 sumiki, 6mieczyków, 3głupiki, 2 gurami, 2 motylowce, i 7kirusków. mam ją ponad 1/2 roku i słyszałem o czymś takim jak hibernacja (np. u amarylisów sebule się wyjmuje z ziemi ) jak się ją przeprowadza na rej roślinie?

 7. cimon :

  kakadu jest w galerii malta w poznaniu na 1 albo 2 piętrze

 8. Mifasek:

  Krynię można kupić w sklepie akwarystycznym w Realu Warszawa przy ulicy Krakowskiej ( Okęcie ) 35zl. :-)))

 9. Janusz:

  to napisz mi gdzie widziałaś tę roślinę bo ja zamawiam i nie mogę jej dostać, nawet za te 50 zł mogę ją kupić,

 10. Kasia:

  strasznie chcę kupić taką roślinkę,ale widziałm ją w sklepie kakadu i kosztowała 50 zł.Uważam że trochę za drogo :(

 11. schroth:

  na allegro 27 zl

 12. konik:

  ile kosztuje ta roślinka i gdzie ją można nabyć???

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter