Lagenandra

Opis

Lagenandra - Lagenandra thwaitesii. Posiada liście lancetowate, ciemnozielone liście z szarosrebrnymi krawędziami. Osiągają one do 24 cm długości i do 4 cm szerokości. Cała roślina osiąga do 45 cm wysokości. Jest to wieloletnia roślina bagienna . Twardość oraz pH nie mogą przybierać wartości skrajnych. Optymalna temperatura wynosi 25 C. Podłoże powinno być bogate, często odżywiane w dolnych warstwach. Oświetlenie powinno być bardzo jasne. Lagenandra w warunkach naturalnych rośnie na Sri Lance. Zazwyczaj sadzimy 2-4 okazy w tylniej części zbiornika lub pojedynczo na środku. Rozmnaża się za pomocą bulwiastych kłączy, które wytwarzają młode roślinki. Kawałki zawierające młode odcinamy.

1 komentarzy

  1. Kakia:

    Bardzo ładna roslina szybko rośnie trzeba uważac aby nie rozrosła sie za bardzo, ukożenia sie po całym akwarium i wypuszcza dużo odnog..

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter