Ludwigia (repens)

Opis

Ludwigia - Ludvigia. Bagienna roślina pochodząca z Ameryki Północnej. Możemy wyróżnić również gatunki jak np.: Ludwigia pływająca (natans), wąskolistna (arcuata) oraz błotna (palustris). Potrzebuje dużo światła. Nadaje się do nie ogrzewanych akwariów, gdyż wymagana przez nią temperatura wynosi w lecie do 22 C, w zimie 10-15 C. dorasta do 30-50 cm. Powinna być sadzona po bokach i na tyle akwarium. Utrzymywana przez cały rok w wyższej temperaturze może zmarnieć lub zginąć, natomiast przy stosowaniu przerwy zimowej jest rośliną wieloletnią. W odpowiednich warunkach tworzy gęste zarośla i może wyrastać ponad powierzchnię wody. Przy jednoczesnym intensywnym oświetleniu słonecznym zakwita małymi żółtymi kwiatami. W naszych warunkach rozmnażania jest przez rozsady, chociaż możliwe jest także rozmnażanie z nasion. L. pływająca posiada jajowate lub szeroko lancetowate liście, których wygląd jest uzależniony od środowiska. Barwa liści z wierzchu jest ciemnozielona, a od spodu czerwonawa. Liście L. błotnej mają wyraźny ogonek i wymiary 3,5-1,5 cm. Ich barwa jest od wierzchu zielonooliwkowa, od spodu jasnozielona lub czasami czerwonawa. L. wąskolistna posiada liście o szerokości do 4 mm i długości do 4 cm. Jej liście od spodu są czerwone, a z wierzchu oliwkowe.

11 komentarzy

 1. 19haldir:

  jak rozmnożyć wytłumaczy ktoś dokładnie

 2. przemek:

  d. sarumojad - to zależy od swiatła. Przy dużym świetle (0.3Wat/l i więcej) powinna ta roślinka być czerwona

 3. ki:

  mam taką czerwono-zieloną. na początku była do połowy wysokości akwarium, a teraz pełni rolę rośliny pływającej bo tak urosła. w moim akwarium są welony, a jak wiecie roślina na cieniutkie listeczki, wiec na początku bałam się że ją zjedzą, ale nawet jej nie powąchały :)

 4. d. sarumojad:

  @Rafał Jest wiele gatunków lugwigi dostępnych w sklepach akwarystycznych, niektóre, jak glandulosa są czerwonawe.

 5. Rafał:

  Widziałem zdjęcia na których jest czerwonobrązowa, od czego to zależy

 6. Damian:

  a ja za 1.50

 7. Oluśś.!! :**:

  no ja ją kupiłam za 10 zł.. ;p

 8. ...:

  wie ktos ile ta roslinka kosztuje?

 9. Krzysiek:

  Za mało światełka, odcinaj doły i zostawiaj tylko górę wkładając ją w ziemię:)

 10. dodo:

  wie ktos dlaczego opadaja liscie z dołu gdy od góry wyrastają młode?

 11. Garusinho:

  nigdy nie miałem nasion

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter