Onowodek kędzierzawy

Opis

Onowodek kędzierzawy - Aponogeton crispus. Nadaje się szczególnie do dużych akwariów. Jest wysoką, smukłą rośliną z wąskimi, pofałdowanymi i kędzierzawymi liśćmi. Jest bardzo popularna i łatwa w uprawie. Jej zaletami jest jasny kolor liści i bujny wzrost. Przy podłożu z czystego piasku liście ma jasnozielone i delikatne, natomiast z dodatkiem gliny są ciemniejsze i mocniejsze. Pochodzi ze Sri Lanki. Wzrasta do 30-50 cm. Należy ja sadzić w części środkowej po bokach akwarium. Odpowiednimi warunkami w jakich będzie się znakomicie rozwijać to dobre oświetlenie, miękka lub średnio twarda woda o pH 6-7,5 i temperaturze 22-26 C. Istotnym akcentem w pielęgnacji jest nawożenie podłoża i dodawanie do wody CO2. po okresie spoczynku z bulw ponownie wyrastają liście. Łatwo da się rozmnożyć z nasion. W naszych zbiornika występują liczne mieszańce uzyskane z krzyżówek z innymi onowodkami.

3 komentarzy

  1. Peta1992:

    Miałem kiedyś tą roślinke wiele lat w swoim akwa, bardzo wytrzymała roślnka dobrze znosi twardszą wodę, wegetuje w bulwach, a po kilku tygodniach odbija.

  2. G:

    Ja za swoją dałem 10 PLN.Wysoka była na 12 cm.

  3. ...:

    wie ktos ile ona kosztuje????

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter