Skrzydlica ognista - Pterois volitans

Opis

Jest najpopularniejszym gatunkiem skrzydlic trzymanym w domowych akwariach morskich. Cechą charakterystyczną jest brak tkanki pomiędzy promieniami płetw Nie sprawia problemów w hodowli, ponieważ jest odporna na choroby i zmiany jakości wody. W akwariach powinno się umieszczać młode osobniki, które będą się łatwo aklimatyzować i z chęcią pobierać pokarm. Głodną rybę możemy poznać po jej aktywności, natomiast gdy już zaspokoi głód będzie odpoczywać w swoim ulubionym miejscu. W ciekawy sposób przyjmują pokarm: podpływa powoli i połyka ofiarę znienacka. Nie jest zbyt przychylnie nastawiona do innych ryb, dlatego też najlepiej trzymać ją pojedynczo lub z innymi większymi gatunkami.

Rodzina

Skrzydlice – Pteroinae

Odżywianie

Należy im podawać żywe gupiki lub płatki.

Warunki hodowlane

Preferują wodę o temperaturze 21-29°C i zasoleniu 1,022-1,025 g/ml.

27 komentarzy

 1. mmpppmm:

  Skrzydlice można karmić mrożoną krewetką. Ja dzielę na mniejsze kawałki i podaje palcami xd

 2. ktosik:

  u mnie kosztuje 400zł za sztuke a u was

 3. HEHE:

  ile rybek jej jako pozywienie trzeba na dzien i jakich ??

 4. xXmati90Xx:

  ile kosztuje i gdzie ją można kupić w okolicach Chełma (lubelskie). Ile litrów na nią. Czy wystarczy 65l? I czym ją można karmić. CZEKAM

 5. akwa123:

  ile litrów na nią?

 6. xyz:

  wielkość około 15 cm w zależności od gatunku bo skrzydlic jest kilka odmian, je prawie to samo co inne morskie pod warunkiem że będzie je przyjmowała ale pokarm wzbogaca się np. gupikami czy molinezjami i może pływać z dużymi rybami typu rogatnice bo błazenki długo nie pożyją. Inne odpowiedzi na pytania poniżej świadczą o braku jakiejkolwiek wiedzy na temat akwarystyki morskiej

 7. Gryf:

  Jaka jest wielka?

 8. Akwalista:

  mnie to dziwi ponoć skrzydlica jest rybą drapieżną, a na dodatek posiada kolce JADOWE więc czemu nie zważając na niebezpieczeństwa ze strony tej ryby ludzie sprzedają ją,i pozwalają hodować?????!!!!

 9. julek XD:

  czy tą rybę trzeba karmić zwykłym mięsem? czy specjalny mięsem dla tej ryby?,

 10. edek:

  Jakby logicznie patrzec to akwarium 30l to w sumie powinno byc dla doswiadczonych akwarystow ktorzy wiedza jak utrzymac w nim w miare stabilne warunki. A duze dla niedoswiadczonego jak najbardziej pasuje bo jego ewentualne bledy nie beda mialy az tak duzego wplywu na mieszkancow..

 11. donio:

  Ile zjada dziennie ryb?

 12. dawidosahara3:

  czy w wodzislawiu slaskim lub rybniku mozna kupic skrzdlice i lie litrow na jedneogo osobnika.pa

 13. Modek:

  madziusia, co zlego jest w przeskakiwaniu z 30 litrow na kilkaset ? Ja tak zrobilem i nie widze problemow.

 14. Alice k:

  artur: mało innych gatunków.Nie trzeba ich karmić pęsetą.

 15. klaubia:

  jaką ona potrzebuje temperaturę ??

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter