Strzałka pływająca

Opis

Strzałka pływająca - Sagittaria subulata. Rozrasta się za pomocą rozłogów i tworzy kobierce złożone z dość sztywnych liści. Jest bardzo podobna do nurzańca śrubowego, różni się od niego mniejszą liczbą nerwów w blaszkach liściowych oraz tym, że tworzy pływające liście. Jest mniej światłolubna niż nurzaniec. Gatunek szalenie dekoracyjny i dobrze rosnący. Jest gatunkiem bardzo popularnym, który nadaje się do każdego akwarium. Strzałka pływająca jest niezwykle przydatna w hodowli gatunków budujących gniazda i składających ikrę pod samą powierzchnią wody. Jej ojczyzną są wschodnie części USA po Amerykę Południową. Osiąga wysokość 5-50 cm. Nadaje się do pierwszego obsadzenia na pierwszym planie i w części środkowej. Należy sadzić w miejscu nie zacienionym i w odstępach 5-7 cm. Rośnie bardzo dobrze w miękkiej lub twardej wodzie o pH 6-8 i temperaturze 18-28 C. Rośliny stają się bardziej okazałe, po dodaniu zwietrzałej gliny do piasku. Rozmnażanie następuje przez rozdzielanie rozłogów.

7 komentarzy

 1. nb:

  wiecie ile taka kosztuje?

 2. Michał:

  W 4l można mieć tylko akwarium roślinne lub młode przekopnice, mam nadzieje, że m-ka nie ma tam nic innego.

 3. zibi 130:

  4 litry to nie akwarium !!!

 4. mol:

  ile kosztuje ?

 5. m-ka:

  mam taką rosline w 4-ro litrowym akwarium

 6. sonisia56:

  Czy to odpowiednia roślina do małego akwarium????

 7. Rutkoś:

  Wsadziłem kilka takich pojedyńczych roślinek w tylnym rogu akwarium pomiędzy łupki skalne które ułożyłem w coś podobnego do schodów i uwierzcie że wygląda naprawde świetnie^^

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter