Anubias niski

Opis

Anubias niski - Anubias barteri var. nana. Roślinę tą określa się bardzo często mianem: atrakcyjna, silna i nadająca się do zbiorników wszystkich rozmiarów. Wyróżnia się ciemnozielonymi liśćmi. Sprawia szczególnie piękne wrażenie przywiązana do korzeni lub kamieni między jasno ulistnionymi roślinami w lekko zacienionych zakątkach zbiornika (również z okoniami). Pochodzi z Kamerunu. Osiąga wielkość 5-15 cm. Można ją sadzić we wszystkich strefach akwarium. Przy sadzeniu należy uważać, by nie uszkodzić. Kłącza lub nie przykryć go całkowicie. Korzystnie działa wzbogacanie wody w CO2.

40 komentarzy

 1. Akwa:

  Ja mam jedną

 2. Sandra:

  Ta roślinka szybko nie rośnie ale jest naprawdę piekna

 3. Darol:

  mam dwie sztuki od dwóch miesięcy, przyczepiłem je nitkami do korzeni ale nie chcą sie do nich przyczepić i prawie nie rosną :( czym to może być spowodowane i jak temu zaradzić??? ps. z innymi roślinami żabienicami, lotosami i trawkami nie mam problemu

 4. Prymula:

  szybko rośnie?

 5. erysek3:

  w bielsku kosztuje 27zł za sztukę

 6. kropki:

  do Radek; tak najlepiej 0,15

 7. Radek:

  Witam wszystkich. Mam pytanko. Moze dla doswiadczonego akwarysty wyda sie ono smieszne, ale dla mnie wcale takie nie jest. Chce przymocowac Anubias na korzeniu w moim akwarium. Czy do tego celu moge zastosowac cienka zylke? Ps. Przepraszam za znaki, ale nie jestem w Polsce i nie mam polskiej czcionki.

 8. akw:

  jakich nawozów używacie ? i czy podmianie wody używacie uzdatniaczy czy innych preparatów ?

 9. asdfgh:

  żółw by tego nie zjadł?

 10. pawełurban:

  bardzo ładna roślinka ja mam ją od 3 tygodni i pięknie wygląda na korzeniu

 11. smaart :

  super roślinka ma małe wymagania i nawet pięknie kwitnie!! polecam dla początkujących :)

 12. anubias:

  czy to znaczy ze nie mozna jej zakopywac w zwirek??

 13. stonecold:

  acha i jeszcze jedno...kupiłem preparat multimineral firmy nie podaje żeby nie reklamować. Po dodaniu preparatu ja myśle rośliny oszalały :)

 14. stonecold:

  zrobiłem błąd wkopując w żwirek :) Ale sobie poradziła i wypuściła sie ponad żwir. Ładnie to wygląda te kożenie na wierzchu :)6 róznych rodzajów To fajnie tanio macie bo u mnie w katowicach za sztuke 25 zł ale zoologiczny w którym wszystko mają, bo w małych sklepach nie widziałem tej rośliny

 15. Szaki:

  Mi nie smakowała :D a tak serio nie powinna nikomu sprawiać problemów w hodowli

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter