Ponikło igłowate

Opis

Ponikło igłowate - Eleocharis acicularis. Jeśli możemy jej zapewnić odpowiednie warunki pielęgnacyjne to odwdzięczy nam się pięknym dywanikiem na podłożu. Ponikło igłowate jest podobne do trawy i rośnie na rozetach. Posiada włoskowate liście, które mają zieloną barwę - jeśli roślina jest odpowiednio odżywiana. Jest gatunkiem kosmopolitycznym, niewymagającym oraz stosunkowo trwałym. Nie jest wysoką rośliną, wyrasta do 10-15 cm. Należy ją sadzić na pierwszym planie akwarium. Lubi dużo światła, dlatego też powinno się ją sadzić w nie zacienioną. Woda w akwarium powinna być miękka lub średnio twarda o pH 6-7,5 i temperaturze z zakresu 18-25 C oraz z dodatkiem CO2. Podłoże powinno być nawożone żelazem. Dodanie do podłoża gliny sprawia, że roślina rośnie szybko. Możemy tą roślinę łatwo rozmnożyć przez rozłogi. Szybko tworzy liczne rozłogi tworzące gęstą darń. Posadzenie tej rośliny bardzo pozytywnie wpływa na estetykę naszego akwarium. Ponadto gęsty porost tych roślin stanowi dobrą ochronę dla ikry ryb składających ją w toni wodnej, a następnie pożerających ją.

15 komentarzy

 1. Karolina:

  Czy nadaje się do zastawienia filtra

 2. Piotrek:

  Moge wam powiedzieć ile kosztuje.ta roślina kosztuje w Szczecinie w aszołomie 16 zł

 3. GREMLIN:

  A czy można posadzić ją przed korzeniem (z daleka bedzie robić złudzenie jakby rosła z pod korzenia) i delikatnie przycinać żeby była mniejsza od korzenia? Jeśli tak to jak to zrobić? Niechce żadnego stworzenia skrzywdzić więc pytam.

 4. Rafen:

  bedzie rosla przy 40w na 112 bez CO2 ? czy nie warto nawet probowac ?

 5. kasia:

  miałam i umarła... szkoda bo fajna

 6. jah76:

  super roslina mam jej kilka rabat naprawde polecam

 7. pioter:

  wygląda super na tle korzenia

 8. paolcia:

  ja tez ją mam jest super!!!!!

 9. kieras:

  super wyglada w akwarium japonskim

 10. adrian:

  ja mam akwarium 200l.i mam ich pełno

 11. Piwek:

  Super roślinki

 12. Skavellion:

  ja płacilem 8 ziko za koszyczek

 13. Ola:

  ile to mniej więcej kosztuje?

 14. Rutkoś:

  Kupiłem sobie ją ostatnio i posadziłem kilka kępek na 'plaży' po środku akwarium.Fajnie prezentuje się na białym drobniutkim piasku ;]Ogólnie to polecam :)

 15. Klaudia:

  fajna roślinka :) chyba sobie kupię :)

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter