Pistia rozetkowa

Opis

Pistia rozetkowa - Pistia stratiotes. Jej zamszowe i szarozielone liście ułożone są w rozety przypominające wyglądem miseczki. Dorastają do około 10 cm długości. Korzenie są gęste, pierzaste, białawe do niebieskawych. Osiągają aż do 30 cm. Jest dużą rośliną pływającą, a jej kwiaty są niepozorne i ukryte pomiędzy liśćmi. Występuje w tropikalnych i subtropikalnych obszarach całego świata. Pożądane parametry wody: twardość 3-6 dH, pH 6,5-7, natomiast temperatura nie powinna spadać poniżej 22 C. Wymaga jasnego oświetlenia. Jest dosyć trudny do hodowli w sztucznym oświetleniu. Wyśmienicie nadaje się do zacieniania zbiornika oraz jako miejsce składania ikry i schronienie narybku. W odpowiednich warunkach może pokryć powierzchnię akwarium dziesiątkami drobnych roślinek. Duże rośliny często giną w wyniku infekcji bakterii lub grzybów. Ulegają także poparzeniom pod wpływem lamp. Skroplona woda spadająca z szyby pokrywowej szkodzi i niszczy rośliny. Rozmnażanie poprzez oddzielanie kłączy z osobnikami potomnymi, które rosną licznie w dobrych warunkach.

26 komentarzy

 1. Krucka:

  Matt914, nie mozna, ta rosłina powinna pływać po powierzchni

 2. Artur:

  Shark 01 miesiąc minął i jak będzie coś z tego. Napisz na forum jak coś to podam GG i się dogadamy co i jak.

 3. Shark 01:

  Z miesiąc musisz poczekać gdyż moja mama wywaliła prawie całą gdyż jak ona sądzi ,, ...piscja jest ochydna i zaśmiecam nią akwarium ... ''

 4. Artur:

  Witam, mam pytanie czy ogłoszenie o pistii nadal aktualne? Chętnie bym kilka przygarnął.

 5. Artur:

  Witam, mam pytanie czy ogłoszenie o pistii nadal aktualne? Chętnie bym kilka przygarnął.

 6. PISCJAAAAAAAAAAAAAAAA:

  Odsprzedam tyle pistii ile chcecie cena to podziękowanie :) PS ta nie pistia rozetkowa tylko inna .

 7. Matt914:

  Witam czy można tą roślinke trzymać na dnie akwarium ..? Dałem tak i szybciej rosnie ..Ale niewiem czy jej to nie zaszkodzi .Proszę o odpowieć

 8. login:

  W domu też mam pystie ale mniejszą i inną

 9. Acei:

  Heyka, pieknie u mnie rośnie - ważne długie mi mocne oświetlenie i najlepiej brak górnej pokrywy. Mogę odsprzedać za grosze.

 10. Nazir1978:

  Hey u mnie powiem ładnie się rozmnaża i ma ciągle nowe odnogi zakorzenione ;) jeżeli będę miał więcej zainteresowanym mogę w przystępnej cenie sprzedać ;)

 11. akwarysta:

  kupiłem ją wczoraj ale dzisiaj ma czarne końcówki liści :( proszę o odpowiedź

 12. Susie i Claudia:

  Dałam dwa koleżance, świetna, tylko u mnie trochę inaczej wygląda

 13. Tajga:

  A ja taką rożlinkę mam w oczku wodnym. Osiaga pokaźne rozmiary, czy naprawdę nadaje się również do akwarium?

 14. skorpio:

  witam! mam pytanie do znawców tej rośliny(jestem początkującym)- jak ją posadzić (na powierzchni wody czy przy dnie i sama wyrośnie???

 15. davinczi:

  świetnie oczyszcza wodę z azotanów i fosforanów

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter