Rzeżucha lirowata (japońska)

Opis

Rzeżucha lirowata - Cardamine lyrata. Znana i lubiana ze względu na dekoracyjne „wąsy” – korzenie wyrastające z węzłów. Najładniej prezentuje się w dużych kępach razem ze zwartkami. Delikatne bladozielone liście mogą przybierać różny kształt zależnie od panujących warunków w danym akwarium. Liście mogą być nerkowate z karbowanymi krawędziami lub okrągłe. Kwiaty ponad powierzchnią są białe i małe , zaś liście pierzaste z wydłużonymi płatkami. Nadaje się do akwarium z zimną wodą, jak i ciepłą. Ładnie prezentuje się w grupach bądź z pędami płożącymi się. Kraje w jakich rośnie w naturze to Japonia i Chiny oraz Korea. Dorasta do 20-50 cm. Należy ją sadzić w części środkowej po bokach i tyle akwarium. Jest roślina światłolubną. Należy zapewnić jej średnio twardą wodę o pH 6-8 i temperaturze od 15 do 25 C. Delikatne liście należy chronić przed ślimakami. Z fragmentów pędów uda się ją bez większych problemów rozmnożyć.

4 komentarzy

 1. Rysiek:

  A ja właśnie dzisiaj ja posadziłem w akwarium i zobaczę jak będzie się rozwijać:)

 2. artek59:

  jest ładną roslinką lecz u mnie w akwa. żółkną jej liscie tem.26 pH 7

 3. DcotorX:

  u Nas znana chyba jest jako "chrzan wodny" ? lubi zimną wodę i dożo światła,łodygi są bardzo kruche(liście też) kwiatów nigdy nie widziałem,udało mi się ją chodować jedynie poza akwarium...

 4. Evelyn:

  mam tą roślinkę w akwarium jest bardzo delikatna

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter