Żabienica ocelotowata

Opis

Żabienica ocelotowata - Echinodorus Ozelot.W wyniku prac hodowlanych z różnych gatunków żabienicy uzyskano rozmaite formy i odmiany o czerwono lub żółto plamistych liściach. Odmiana ‘Ozelot’, odznacza się czerwonobrązowymi liśćmi, powstała z krzyżowania E. schlueteri ‘Leopard’ i E. x barthii. Osiąga wielkość do 20-40 cm. Powinna być sadzona po bokach akwarium. Do zdrowego wzrostu potrzebuje dużo światła, średnio twardej wody o pH 6-7,5 i temperaturze 22-28C oraz dodatku CO2.

8 komentarzy

 1. Luka:

  Co ty piszesz Żabienica ocelotowta? Tego się nie je!!!

 2. Staryakwarysta:

  może masz zielenice

 3. Futek:

  A z moja cos sie dzieje :( Od posadzenia bylo ok przez tydzien-wypuszczala nawet nowe listki, az tu nagle liscie kolejno zaczely jej brazowiec i obumierac. Nawet te nowo wypuszczone sa juz brazowe. Ktos moze wie dlaczego? Bardzo prosze o informacje i z gory dziekuje

 4. sunrise103:

  Szybko rośnie w 10 dni z 3 liści zrobiło mi się 10! Wszystko zarąbiście wybarwione. :D

 5. michał:

  Rośnie jak szlona, takich przyrostów nie widziałem u żadnej rośliny akwariowej, w 3 dni liscie rosną od 1 cm do 7 cm, po czym już jest następny liść 3 cm.

 6. Żabienica ocelotowata :

  uuu... Smaczna jest jem ją na śniadanie z octem pycha

 7. darek:

  zaczyna mi kwitnąć

 8. MASKA:

  UWIELBIAM JĄ

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter