Żabienica wielkolistna

Opis

Żabienica wielkolistna - Echinodorus macrophyllus. Gatunek ten był znany pod nazwą E. radicans. W dużych, najlepiej otwartych zbiornikach jego zmienne liście o sercowatej nasadzie wyrastają ponad powierzchnię wody. Jej ojczyzną jest Nikaragua, Wenezuela do Argentyny. Osiąga wysokość 30-60 cm. Powinna być sadzona pojedynczo w tyle akwarium. Jeśli tę roślinę oświetla się standardowo, czyli nie dłużej niż 10-11 godzin dziennie, rośnie ona dość płasko. Miękka i średnio twarda woda, dodawanie CO2 oraz pH 5,5-8 i temperatura 20-28 C przyczyniają się do dobrego wzrostu. Rozmnażanie przez oddzielanie roślin potomnych tworzących się na pędach kwiatostanowych.

8 komentarzy

 1. blebleble:

  do Rafał: żabienicy się nie obcina! to nie jest roślina do przycinania. możesz jedyne te liście co są poza wodą oderwać, ale od samego dołu..

 2. piekarz1:

  do piekarza2: to nie jest żabienica tylko kryptokoryna

 3. Rafał:

  Mam pytanie. Ja też mam żabienicę i mi duża urosła, aż wystaje ponad akwarium. No i czy można ją jakoś przycinać jak niektóre roślinki?

 4. XcooL:

  a mi sie moja taka brazowa zrobiła co mam zrobic czy to zalezy twardosc wody?

 5. piekarz2:

  a moja żabienica ma jakieś dziwnie pomarszczone liście, i każdy jak wyrośnie to robi się bardziej pomarszczony i coraz mniejszy od drugiego, czy to ma związek z wysoką temperaturą wody??(miałem inwazję kulorzęska)

 6. Kjhg22:

  Żabienice są śliczne.Ja mam u siebie taką w jasnozielone kropki i brązowe.

 7. Damianek:PPPP:

  Piękna roślinka ładnie rośnie mam 2 takie jedną malutką a drugą dużą (Akwa. 200l 6 paletek)

 8. KAMIL-KARMEL:

  rOŚLINKA JEST SUPER.SAM MAM W DOMU U SIEBIE ŻABIENICĘ WIELKĄ I NAPRAWDĘ NIE MA SPECJALNYCH WYMAGAŃ.

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter