Blyksa japońska

Opis

Blyksa japońska – Blyxa japonica. Jest to krzaczasta roślina o równowąskich, ostro zakończonych zielonoszarych liściach, osadzonych na skierowanych do góry łodyżkach. Pochodzi ze stojących lub wolno płynących wód Azji Południowo- Wschodniej. Generalnie uznawana jest za roślinę jednoroczną, aczkolwiek nieustanne rozmnażanie przez boczne odgałęzienia, umożliwia cieszenie się tym gatunkiem niemal cały czas. Parametry wody: pH 7,0; temperatura 24-26 C oraz twardość nie powinna przybierać wartości skrajnych. Oświetlenie powinno być umiarkowane, a podłoże bogate w szczątki materii organicznej. Poprzez ostrożne oderwanie bocznych pędów i posadzenie w żwirze możliwe jest rozmnożenie tego gatunku.

30 komentarzy

 1. Rybunia116:

  E... Ja myślałam że to ta ryba. xD

 2. Dominika1250:

  Do akwarysta- nie w kazdym kraju kosztuje roslinka 5€.. u mnie wsklepie jest od 2.49€ (np. moczarka) do 15 € (np. wxrosnieta zabienica, z 30 cm szerokosci i tyle wysokosci). Zalezy od sklepu :) Roslina fajna, mialam kiedys w 25 L ale zgnila x(

 3. sami ;p:

  Można ją trzymć z pielęgnicami i pyszczakami, czy będą mi podgryzać ??

 4. bąbolada:

  a ja kupiłam za 1 zł :)

 5. Skyzzer:

  ja mam pare sztuk ponad 20cm

 6. Nati :):

  Rośnie do ok. 7-15cm

 7. josom:

  o kur.... to pytanie mnie rozwaliło! Oczywiście, że słodkowodne!

 8. Siwy:

  jest słodkowodne????

 9. paulaxD:

  właśnie do jakiej wys. dorasta hmm.../?

 10. bodo:

  do jakiej wysokości dorasta

 11. LadyK:

  ja wlasnie poszukuje w okolicach bytomia, moze ktos ma to odkupie gg7782174

 12. lol97:

  Kupiłem właśnie dzisiaj, po 10zł.

 13. lol97:

  piękna. kupiłem dzisiaj po 8 zł.

 14. Agawak5:

  Ja tą roślinkę kupiłam wczoraj i dałam 7 zł za sztukę. To jak w Irlandii są po około 5 euro to i tak to jest bardzo drogo.

 15. Akwarysta:

  Septh tobie sie cos w glowce poprzewracalo.12euro za roslinke.Od czterech lat zajmuje sie w Irlandi akwarystyka i nigdy niespotkalem sie by roslina byla drozsza niz 5euro.

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter