Bolbitis Heudelota

Opis

Bolbitis Heudelota - Bolbitis heudelotii. Jest oryginalną roślina, która w naturze rośnie zarówno na powierzchni , jak i pod wodą. Jej ozdobą są wielokrotnie pierzaste liście. Sztywne czarne pędy zakotwiczają się w twardym podłożu. Dopiero po bardzo długim okresie adaptacji wyrasta na dorodna roślinę. W akwarium najlepiej się rozwija przywiązana do korzeni i kamieni. Jej ojczyzną jest tropikalna zachodnia Afryka. Rośnie do około 20-40 cm. Powinna być sadzona na tyle akwarium pojedynczo. Doskonale prezentuje się jako dekoracja skalnej konstrukcji lub korzenia. Aby odpowiednio dbać o tą roślinę należy zapewnić jej lekko przytłumione oświetlenie i lekki prąd wody (najlepiej posadzić ją w miarę blisko filtra). Woda powinna być miękka o pH 5,5-7,2 i temperaturze 20-28 C oraz wzbogacona w CO2. Aby z powodzeniem rozmnożyć tą roślinę należy podzielić kłącze i nigdy nie przykrywać jej w całości podłożem. Kłącza nie powinno się zbyt wcześnie dzielić, gdyż wówczas obydwie części rośliny chorują bardzo długo.

7 komentarzy

 1. selmak:

  Bolbitis jest wspaniałą rośliną, ale na pewno nie dla początkującego czy niecierpliwego akwarysty. Jeśli zapewnimy tej roślinie odpowiednie warunki to odwdzięczy się zdrowym wzrostem, jednak to nie cabomba, potrzebuje czasu. Warto jednak czekać, ponieważ wyrośnięty okaz (mój ma z 30 cm wysokości i 35cm długości) jest przepiękny. Zauważyłam też, że lubi w wodzie, przynajmniej niewielki, dodatek garbników.

 2. My$Za:

  Roślina to nie królik, 3 dni to bardzo krótko, to nie bambus, trzeba poczekać dłużej.

 3. elwis:

  u mnie bardzo szybko rosnie 1 lisc na tydzien bez co2 tera zaczynam ja wyrzucac bo mam jej za duzo

 4. ThePaludarium:

  Fakt , roślinka wolno rośnie . U mnie w ciągu miesiąca urósł 1 liść . Ale wierzcie mi , warto czekać :)

 5. Kto$$:

  kiepska roślina wolno rośnie

 6. XXX:

  Ona rośnie powoli!!!

 7. patryk:

  mam ta rośline od 3 dni i jak narazie nie zaobserwowałem u niej wznowienia czynności życiowych :(

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter