Razbora czerwonopręga

Opis

Razbora czerwonopręga - Rasbora pauciperforata. Najlepszym środowiskiem dla tej odmiany razbory jest lekko przytłumione oświetlenie, woda z dodatkiem garbników oraz towarzystwo innych osobników. Jest popularnym gatunkiem wśród hobbystów, ponieważ mimo powyższych wymagań toleruje ona większość warunków panujących w zbiornikach oraz jest spokojną, towarzyską rybką. Cechą charakterystyczną dla razbory jest pozostawanie w bezruch w środkowej części akwarium. Porusza wtedy delikatnie płetwami brzusznymi. Można wtedy dostrzec różnice w płci, gdyż samiec jest nieco smuklejszy od samicy, szczególnie jest to widoczne gdy samiczki są wypełnione ikrą.

Rodzina

Karpiowate.

Pochodzenie

Południowo-wschodnia Azja, wyspa Belitung, zachodnia Malezja, Sumatra.

Długość

Do 7,5 centymetrów, zazwyczaj jednak mniejsza.

Odżywianie

Preferuje większość pokarmów, a w szczególności drobny i żywy pokarm.

Temperatura

24-27 C.

Warunki hodowlane

Lubi wolną przestrzeń do pływania z zagajnikami roślinnymi. Toleruje towarzystwo innych gatunków o podobnych rozmiarach. Jest trochę płochliwa. Woda w akwarium powinna być miękka, lekko kwaśna. Rozbora czerwonopręga prezentuje się bardzo okazale w wodzie z dodatkiem garbników, na przykład z korzeni lub torfu. Powinno się wymieniać często wodę, ale częściowo.

Rozmnażanie

Łatwiej jest nakłonić do tarła parę naturalnie dobraną w stadzie. Wylęg narybku następuje po około dwóch dniach.

1 komentarzy

  1. Nikiu$:

    podobają mi się te rybki...:)) mam zamiar kupić sobie 6 sztuk

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter