Razbora czerwonopłetwa

Opis

Razbora czerwonopłetwa – Rasbora borapetensis. Ogólnie możemy powiedzieć, że razbora czerwonopłetwa jest spokojną i pokojowo nastawioną rybą ławicową. Samca możemy rozpoznać po bardziej smukłej budowie ciała. Samica natomiast jest grubsza i większa. Płeć możemy rozpoznać dopiero po osiągnięciu pewnych minimalnych rozmiarów. Dzięki ciemnemu obrzeżeniu łusek ryba ta sprawia wrażenie jakby została powleczona cienką siatką. Wzdłuż ciała razbory czerwonopłetwej biegnie czarna smuga obwiedziona od góry złotawą linią. Prawdziwe piękno tych ryb możemy dostrzec dopiero w większej grupie.

Rodzina

Karpiowate (Cyprinidae)

Pochodzenie

Azja Południowo-Wschodnia: Półwysep Malajski i Tajlandia

Długość

ok. 5-6 cm.

Odżywianie

Generalnie spożywa każdy dostępny pokarm w sprzedaży (zarówno płatkowy jak i żywy). Jednakże aby utrzymać piękny opalizujący połysk, należy wzbogacić ich dietę o mrożone dafnie i ochotki. Chętnie spożywają również inne żywe pokarmy np.: larwy komarów.

Temperatura

22-26 C

Warunki hodowlane

Można je trzymać w akwariach wielogatunkowych z innymi gatunkami razbor, małymi brzankami i innymi rybami pochodzącymi z Azji. Preferuje wodę lekko kwaśną do obojętnej oraz bardzo miękką do średnio twardej. Zamieszkuje strefy środkową do powierzchniowej. Wymagają wolnej przestrzeni do pływania. Wysokie rośliny powinny zajmować tył i boki akwarium. Z przodu zaś niech rosną niskie rośliny. Nasze razbory czerwonopłetwe będą w dobrej kondycji, pod warunkiem że będziemy dbali o dobrą jakość wody.

4 komentarzy

 1. Fx:

  W Łodzi na gieldzie 4 zl hurt 2 zl przy 30 szt

 2. Adam:

  Ile kosztuje?

 3. jabko:

  można można..... tylko nie zapominaj jest to ryba dość rzadka! i ciężko rozmnażalna w sztucznych zbiornikach!

 4. tomek:

  Czemu nigdzie nie można jej dostać?

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter