Ryby - artykuły

Ryby - artykuły
Proporczykowce

Jestem zapalonym hodowcą ryb akwariowych. Dlatego chciałbym podzielić się z tymi, którzy przeczytają ten tekst, moimi spostrzeżeniami podczas hodowli tego gatunku ryb. Na początek kilka słów o ogólnej budowie proporczykowców. Te piękne, smukłe rybki kształtu cylindrycznego. Samce nie, jako górują nad samicami wyglądem, barwą i wzorami. Można spotkać się z ponad setką gatunków, lecz ja chciałbym przybliżyć wam tylko kilka…te, z którymi zetknąłem się w swojej hodowli.

Ryby - artykuły
Molinezje – hodowla, warunki chowu i formy barwne

Moja historia z molinezją rozpoczęła się w grudniu 2006 roku, zakupiłem wówczas 3 molinezje w kolorach: czarnym, złoto-czarnym oraz srebrnej na czarno nakrapianej. Po kilku miesiącach skoncentrowałem się na selekcji do uzyskania jak najbardziej czystej formy złotej. Po około 18 miesiącach pojawiły się duże, masywnie zbudowane samce prawie bez plam czarnym z intensywną barwą oraz czarnymi obwódkami oczu. Samice pojawiły się jednolite dopiero po 2.5 roku.

Ryby - artykuły
Złote rybki

Złote rybki są jednymi z pierwszych udomowionych przez ludzi ryb, ale nadal cieszą się one wielką popularnością wśród hodowców i można je spotkać w wielu akwariach i oczkach wodnych na całym świecie.

Ryby - artykuły
Zbrojnikowate - Loricariidae

Zbrojnikowate jest to gatunek ryb, o którym od dosyć niedawna możemy dowiedzieć się coś więcej. Dopiero w 1988 roku zaczęły się pojawiać coraz liczniej artykuły literatury fachowej na temat rodziny Loricariidae. Mając na myśli nazwę zbrojnikowate lub patrząc w jakikolwiek sposób na rybę od razu przychodzi nam do głowy nazwa glonojad. Są one niewątpliwie wspaniałymi czyścicielami akwarium.

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter