Alternantera Reineckego (reineka)

Opis

Alternantera Reineckego - Alternanthera reineckii. Jest atrakcyjnym, aczkolwiek wymagającym gatunkiem. Obejmuje on formy hodowlane o zielonych, różowych, fioletowych i czerwonych liściach. Górna strona liści jest oliwkowo zielona, spód bladozielony lub czerwonawy. Sadząc je tarasowo, można tworzyć piękne kontrastowe kompozycje. W akwarium wspaniale kontrastują z roślinami o różnych odcieniach zieleni. Jej ojczyzną jest Ameryka Południowa. Dorasta do 20-50 cm. Wyrasta ponad powierzchnię wody i tam też kwitnie. Nie należy dopuścić do wyrastania ponad powierzchnię wody, poprzez wcześniejsze skracanie pędów. Przy okazji uzyskujemy sadzonki nowych egzemplarzy. Powinno się je sadzić w luźnych grupach w części środkowej, po bokach akwarium. Alternantery są roślinami bardzo światłolubnymi i to jest największa trudność w uprawie tego gatunku. Pierwszym symptomem zbyt słabego oświetlenia jest zielenienie nowych liści, później roślina marnieje i niestety może nawet zginąć. Do prawidłowego rozwoju wymagają miękkiej lub średnio twardej wody wzbogaconej w CO2, pH 6,5-7,5 i temperatury 18-26 C. Bardzo dobrze rozmnażają się z sadzonek wierzchołkowych. Alternantera Reineckego (różowa) - Alternanthera reineckii rosaefolia jest wyjątkowo atrakcyjną rośliną, o najbardziej różowo-czerwonej barwie. Jej liście są lancetowate, ułożone na gęsto rozgałęziających liściach. Osiąga wysokość do 50 cm. Może być sadzona od środkowych do tylnich partii akwarium. Posadzone zbyt gęsto tracą dolne liście z powodu braku światła.

25 komentarzy

 1. jaaa ;PP:

  miałam ją ale zaczęła gnić i musiałam ją wyrzucić..

 2. Ola:

  A sa takie sztuczne??

 3. kasia:

  miałam ją, pięknie konsrastuje z zielenią, ale niestety marnie rosła i umarła, a szkoda

 4. kopiko:

  rośliny w koszyczkach są nie ukorzenione i dlatego ci marnieją

 5. jacol:

  ja kupiłem sobie koszyczek ale mi marnieją

 6. Aga:

  Kupiłam koszyczek za 10zł - na razie jest śliczna, jaskrawo różowa.

 7. anetru:

  dzięki sprubuję.

 8. Rybcia:

  Do anetru: jak ci ryba zjadają roślinę to ją osłoń siatką z cienkimi oczkami albo butelką po wodzie mineralnej. w tym drugim sposobie w butelce zrób dziury srubokrętem tylko nie za duże

 9. anetru:

  Też mi siępodoba ta strona i ta roślinka jest fajna, tylko bardzo ryby mi ją zjadają.

 10. Julia Neumann:

  Ta strona jest świetna.Wpadłam na tę stronę przypadkiem jak szukałam wiadomości o rybach.Ale niewiem tego czego szukałam.Szukałam wiado- mości o bojownikach.

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter