Kabomba

Opis

Kabomba - Cabomba. Bardzo dekoracyjna, ale dość wrażliwa roślina. Szczególnie nieodporna jest na przesadzanie i osiadanie mułu i glonów na liściach. Hodować ją należy razem z spokojnymi rybami i nie wolno umieszczać blisko napowietrzacza. Najkorzystniejsza jest woda miękka o pH 5-7,2 i temperaturze 20-25C i nieco kwaśna lub obojętna. Wymaga silnego oświetlenia, należy ją jednak chronić od bezpośredniego nasłonecznienia ze względu na niebezpieczeństwo osiadania glonów. W korzystnych warunkach tworzy bardzo długie pędy i dość często zakwita. Kwiaty nadwodne, białe lub żółte. Rozmnażanie następuje przez sadzonki sporządzane z pędów wierzchołkowych i bocznych. W Polsce hodowane są dwa gatunki: •Cabomba aquqtica -występuje w Ameryce Środkowej i Południowej, wymaga temperatury w lecie 25-30C, w zimie 18-20C. zimą, na skutek słabego oświetlenia, często marnieje, a nawet ginie. •Cabomba caroliniana- występowanie jak poprzedniej, lecz bardziej na północ i południe, wymagana temperatura w lecie 18-22C , w zimie 15-18 C. rozmnaża się je w akwarium wyłącznie przez rozsady. Należy zawsze ją sadzić w grupach. Osiąga wysokość 30-80 cm.

91 komentarzy

 1. kryszpan:

  nieprawda że brzanka i gupik to śmierć gupika mam i doskonale się chowają

 2. pi:

  w szkole mamy kabombe ale marnie rośnie :(

 3. fiwus:

  mam ja w akwarium od dawna :) wlasnie zakwitla w moim akwarium :) mam dwa piekne biale kawiatki nad powierzchnia wody :)

 4. Tomiq:

  czy kabomba wytrzyma w temperaturze 28 stopni?

 5. Człowiek:

  Branka i Gupik to śmierć Gupika

 6. Morfeusz:

  Moją Kabombę i Moczarkę kanadyjską zjadają Brzanki Sumatrzańskie i Gupiki.

 7. arekk:

  barzo szybko rosnie i to fajnie :) poniewasz lubie miec w akwarium dużo roslin ;]

 8. mk:

  Zaszybko rośnie.

 9. veise heill:

  moje ryby także lubią ją zjadać

 10. sylwia:

  moje skalary też lubią je podgryzać...czase mieczyki się dołączą...

 11. rybcia:

  Kabombka super:) Niestety moje skalark i paletki są chore na maniakalne skubanie KABUM

 12. znik70:

  Kamboba bąbelków się nie boi tylko prądu wody. Paradoksalnie przy filtrze są strefy z małym przepływem, dlatego czasem udaje się ją tak posadzić.

 13. eva:

  mimo tego że moja roślinka jest blisko filtra (bąbelków) nic jej się nie dzieje ( w artykule napisano że nie wolno umieszczać jej blisko napowietrzacza)

 14. gosiek:

  mi obgryzaja ja ryby i polamala sie ,zasmiecajac cale akwarium i filter nie potrafie jej utrzymac co radzicie?

 15. Jula:

  Ekstra roślina

Dodaj swój komentarz

Jesteśmy jednym z największych portali i forum akwarystycznych w Polsce. Strona SuperAkwarium.pl powstała z myślą o miłośnikach hodowli ryb akwariowych. Akwarystyka to niezwykła pasja, którą chcemy propagować razem z Wami.

SuperAkwarium.pl

Zdjęcia użytkowników

Newsletter